Reklama

Pijany kierowca ciężarówki na A2. Poruszał się całą szerokością jezdni, po wyjściu z auta nie potrafił utrzymać równowagi

fot. KPP Szamotuły

55-latek został tymczasowo aresztowany.

W ubiegłym tygodniu na numer alarmowy 112 zadzwonił mężczyzna, informując dyspozytora o niebezpiecznym kierowcy samochodu ciężarowego. Ze zgłoszenia wynikało, iż kierujący samochodem marki Mercedes wraz z naczepą, który jechał autostradą, poruszał się całą szerokością jezdni. Na miejsce pojechali policjanci.

#peselniemaznaczenia Peelingi medyczne peel mission Lift Peel i Reti Peel w listopadzie -30% #wonderlandpolska
REKLAMA

W międzyczasie zgłaszający przekazał informację, iż stwarzający zagrożenie kierujący ciężarówką zjechał na parking przy autostradzie, a sam zgłaszający zjechał za nim i czeka za przyjazdem policji. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, dowiedzieli się od obywatela, iż kierujący samochodem ciężarowym, w trakcie jazdy zjeżdżał na pobocze, jechał całą szerokością drogi i prawie uderzył w bariery oddzielające dwa pasy drogi, czym mógł stworzyć realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Gdy wyszedł z samochodu, nie potrafił utrzymać równowagi, po czym wrócił do kabiny - relacjonuje mł. asp. Sandra Chuda, oficer prasowy policji w Szamotułach.

Gdy policjanci skontrolowali kierującego, który przebywał w mercedesie, okazało się, iż wyraźnie czuć od niego zapach alkoholu. Policjanci ustalili, iż mężczyzna, to 55-letni obywatel Łotwy. Jego stan nie pozostawiał żadnych wątpliwości, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia i wykazało, iż miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z policyjnych ustaleń wynikało też, iż wcześniej był już karany za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu - dodaje.

Dzielnicowi zatrzymali 55-latka. Funkcjonariusz zespołu kryminalnego z Dusznik przesłuchał też świadków zdarzenia i zabezpieczył niezbędny materiał dowodowy w sprawie. 55-latek usłyszał dwa zarzuty - kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości będąc już wcześniej karanym za podobne przestępstwo oraz zarzut nieumyślnego sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
53.55 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro