Reklama
Reklama

Sąd uniewinnił ekspedientkę, która nie obsłużyła klientki bez maseczki

zdjęcie ilustracyjne | fot. Md. Shazzadul Alam, Pixabay

Sądowy finał znalazła z pozoru błaha sprawa.

Jak poinformował portal polsatnews.pl, Sąd Rejonowy w Suwałkach uniewinnił ekspedientkę sklepu, którą wcześniej ukarano w trybie nakazowym 100-złotową grzywną za odmowę obsłużenia klientki bez maseczki.

- Pani ekspedientka jest oczywiście niewinna, bo odpowiedzialności karnej podlega ten, kto zajmując się sprzedażą towaru, odmawia sprzedaży bez uzasadnionej przyczyny. Czy w tym przypadku pani zrobiła to bez uzasadnionej przyczyny? Nie. Sama wyjaśniła, że ma świadomość panującej pandemii i konieczności noszenia w sklepie maseczek ochronnych. Dodatkowo, o obowiązku noszenia maseczek w sklepie decydował kierownik, któremu pani podlega służbowo - mówił sędzia, uzasadniając wyrok.

Sprawa miała miejsce w lipcu. Sąd, po zgłoszeniu wniosku przez policję (którą o całej sprawie poinformowała klientka), nałożył na ekspedientkę grzywnę za nieuzasadnioną odmowę sprzedaży towaru konsumentowi. Odbyło się to w trybie nakazowym, bez przesłuchania ekspedientki. Po odwołaniu rozpoczął się normalny proces, w którym właśnie zapadł wyrok. Kosztami obciążono Skarb Państwa.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
8.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro